GTM-WTNWLZG
top of page
Vyhledat
  • klauzmarek

Milostivé léto II aneb Jak rychleji a levněji skoncovat s dluhy vůči státu

Se zahájením nového školního roku přichází také nová příležitost, jak se rychleji a levněji zbavit dluhů vůči státu, které po Vás vymáhá soudní exekutor – od 1. 9. 2022 totiž startuje tzv. milostivé léto II.


Máte dluhy vůči nějakému veřejnoprávnímu subjektu, jako je například stát, obec, veřejná zdravotní pojišťovna, dopravní podnik apod.? Vede proti Vám soudní exekutor exekuci pro vymožení těchto dluhů, která byla zahájena dříve než 28. 10. 2021? Pokud jste na všechny tyto otázky odpověděli kladně, pak máte jedinečnou šanci, jak dosáhnout ukončení takových exekučních řízení.


K zastavení exekucí, jež splňují výše popsané podmínky, je potřeba, abyste kdykoli v období od 1. 9. 2022 do 30. 11. 2022 zaplatili pověřenému soudnímu exekutorovi dosud nezaplacenou jistinu Vašeho veřejnoprávního dluhu v plné výši a zároveň paušální náhradu nákladů soudního exekutora ve výši 1.815,- Kč vč. DPH. Nemusíte však platit žádné další náklady, úroky ani penále.


Je všeobecně známo, že příslušenství pohledávky mnohdy značně převyšuje původní výši dluhu (samotné jistiny), a právě proto představuje milostivé léto II velmi vstřícný krok ze strany zákonodárce, jak pomoci lidem, kteří mají zájem své závazky vůči státu zcela splnit, ale často jim v tom brání donekonečna narůstající úroky, penále či náklady soudního exekutora.


Výhody milostivého léta II NElze využít v případě dluhů vůči soukromoprávním subjektům, tedy například vůči bankám, nebankovním společnostem, mobilním operátorům, pronajímatelům atd. Milostivé léto II se NEvztahuje ani na veřejnoprávní dluhy, které jsou vymáhány jinak než prostřednictvím soudního exekutora, tj. především v rámci daňové či správní exekuce. A v neposlední řadě je třeba zdůraznit, že milostivé léto II NEbude milostivé ani k dlužníkům, proti nimž byla exekuce zahájena 28. 10. 2021 nebo později.


Chcete-li se zbavit svých dluhů vůči státu a máte-li zájem využít akce milostivého léta II, neváhejte se na mě obrátit – rád Vám se zastavením Vašich exekucí pomohu. A protože akce trvá pouhé tři měsíce, kdy je nutné nejprve kontaktovat soudního exekutora, posoudit, zda se vůbec milostivé léto II na Váš dluh vztahuje, a především pak stihnout zaplatit dlužnou částku, opravdu není čas ztrácet čas :)

33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Úskalí smlouvy o smlouvě budoucí kupní

Kupujete nemovitost? Chystáte se uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí kupní? V tomto článku se můžete dozvědět, jaké jsou nejčastější problémy a nástrahy s tím spojené. Podpisem smlouvy o smlouvě budoucí

Commentaires


bottom of page