GTM-WTNWLZG
 
Vyhledat
  • klauzmarek

I OSVČ SE MŮŽE ODDLUŽIT!

Aktualizováno: před 5 dny

Ve své praxi se nejčastěji setkávám s mýtem, že se osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), nemůže oddlužit. Dlužníci se bojí, že nadále nebudou moci být podnikateli a dělat svoji dosavadní práci. Mají obavu, že se budou muset nechat zaměstnat.


A jak je to ve skutečnosti? Podle insolvenčního zákona může podat návrh na oddlužení i OSVČ. Nejčastějším dluhem u OSVČ jsou neuhrazené zdravotní a sociální pojištění.


“Po covidové novele z roku 2020 nezáleží, zda má dlužník tzv. podnikatelský dluh - nyní se tak může i OSVČ bez obav oddlužit”

Pokud podá OSVČ návrh na povolení oddlužení, určí mu soud zálohovou splátku podle daňového přiznání a tuto splátku pak platí měsíčně v rámci splátkového kalendáře.


Oddlužení je cesta, jak jednou na vždy vyřešit své dluhy


Oddlužení je pro mnohé jediná cesta, jak se zbavit svých dluhů. Velmi často se stává, že exekutoři a různé vymáhací společnosti požadují zcela nesmyslné částky, které v čase narostly k jistině dluhů. Oddlužení je tak mnohdy jediná šance, jak se všech dluhů jednou provždy a navždy zbavit.


Potřebujete-li pomoc sepsat s oddlužením, neváhejte se na mě obrátit.


37 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Péče o děti po rozvodu

Z údajů Českého statistického údajů vyplývá, že rozvod rodičů se každoročně dotkne více než 20 000 nezletilých dětí. Přibližně stejný počet dětí však může být poznamenán rozchodem svých nesezdaných ro