GTM-WTNWLZG
top of page
Vyhledat
  • klauzmarek

I OSVČ SE MŮŽE ODDLUŽIT!

Aktualizováno: 22. 10. 2021

Ve své praxi se nejčastěji setkávám s mýtem, že se osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), nemůže oddlužit. Dlužníci se bojí, že nadále nebudou moci být podnikateli a dělat svoji dosavadní práci. Mají obavu, že se budou muset nechat zaměstnat.


A jak je to ve skutečnosti? Podle insolvenčního zákona může podat návrh na oddlužení i OSVČ. Nejčastějším dluhem u OSVČ jsou neuhrazené zdravotní a sociální pojištění.


“Po covidové novele z roku 2020 nezáleží, zda má dlužník tzv. podnikatelský dluh - nyní se tak může i OSVČ bez obav oddlužit”

Pokud podá OSVČ návrh na povolení oddlužení, určí mu soud zálohovou splátku podle daňového přiznání a tuto splátku pak platí měsíčně v rámci splátkového kalendáře.


Oddlužení je cesta, jak jednou na vždy vyřešit své dluhy


Oddlužení je pro mnohé jediná cesta, jak se zbavit svých dluhů. Velmi často se stává, že exekutoři a různé vymáhací společnosti požadují zcela nesmyslné částky, které v čase narostly k jistině dluhů. Oddlužení je tak mnohdy jediná šance, jak se všech dluhů jednou provždy a navždy zbavit.


Potřebujete-li pomoc sepsat s oddlužením, neváhejte se na mě obrátit.


86 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Úskalí smlouvy o smlouvě budoucí kupní

Kupujete nemovitost? Chystáte se uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí kupní? V tomto článku se můžete dozvědět, jaké jsou nejčastější problémy a nástrahy s tím spojené. Podpisem smlouvy o smlouvě budoucí

Comments


bottom of page