GTM-WTNWLZG
top of page

Právo nemovitostí

Kompletní právní služby v oblasti nemovitostí

Specializuji se na právní agendu nemovitostí. Vyřeším kompletní právní servis v oblasti nákupu, prodeje či darování nemovitostí nebo jejich pronájem. Připravím pro Vás příslušné smlouvy, případně zkontroluji Vaše smlouvy.

 

Kupujete nemovitost? Zkontroluji Vám rezervační smlouvu na koupi nemovitosti či sepíšu smlouvu o smlouvě budoucí na koupi Vaší nemovitosti.

 

Pomůžu Vám ukončit nájemní smlouvy, ať již ze strany nájemce či pronajímatele. Samozřejmě jsem k dispozici i při vymáhání dlužného nájemného.

 

Zastoupím Vás při sporech při koupi nemovitosti, ať už jste na straně prodávajícího, či kupujícího, nebo řešíte spor s realitní kanceláří. Pomůžu Vám při uplatňování nároků z vad zakoupené nemovitosti a nabízím i další právní poradenství v oblasti nemovitostí. Pro realitní kanceláře nabízím speciální realitní servis.

Advokátní úschova

Prodáváte nebo kupujete nemovitost?

 

Nejbezpečnější vypořádání kupní ceny při prodeji či koupi nemovitosti je přes advokátní úschovu. Kupní cena a kupní smlouva se uloží do advokátní úschovy a pouze po splnění ujednaných podmínek je vydána kupní smlouva a vyplacena kupní cena. 

Cena úschovy od 5.000,- Kč

Kvalitní právní servis je základ úspěšného prodeje

Nákup a prodej nemovitostí bývá spojen s řadou chyb, které Vás stojí čas a peníze. Kvalitní smlouva Vám dokáže v budoucnu ušetřit velké starosti i mnoho zbytečně vynaložených finančních prostředků.

V oblasti práva nemovitostí jsem pro Vás schopný zajistit

 • kupní smlouva na nemovitost

 • darovací smlouva na nemovitost

 • směnná smlouva na nemovitost

 • nájemní a podnájemní smlouva

 • řešení sporů s realitní kanceláří

 • stanovy společenství vlastníků jednotek či družstva

 • smlouvy o zřízení věcného břemene

 • řešení sousedských sporů

 • uplatnění nároků z vad zakoupené nemovitosti

 • domovní řády

 • smlouva o výstavbě

 • vypořádání spoluvlastnictví či vypořádání společného jmění manželů

 • sepis zástavní smlouvy

 • řešení financování koupě nemovitosti aj.

Na co si dát pozor při nákupu či prodeji nemovitosti?

Při nákupu či prodeji nemovitosti se dá udělat celá řada chyb. Kde se nejčastěji chybuje? 

Rezervační smlouva

Smlouva

Při nákupu nemovitosti se zpravidla podepisuje rezervační smlouva – aby měla prodávající i kupující strana jistotu co, kupuje a za kolik. Zpravidla v těchto smlouvách bývá velké množství chyb, zejména sankcí, nebo prohlášení, která v případě problému dělají stranám největší starost. Dobře sepsaná rezervační smlouva ušetří nejen nervy a starosti, ale i dost peněz, proto je dobré rezervační smlouvu nebrat na lehkou váhu a nechat si ji zkontrolovat vždy advokátem. Peníze vynaložené na kontrolu rezervační smlouvy se Vám bohatě vrátí při případných sporech.

Kupní cena, advokátní úschova

Electronic Digital Safe

Při prodeji je nezbytné, aby byla kupní cena hrazena přes advokátní úschovu. V žádném případě neprodávejte svoji nemovitost bez advokátní úschovy, neboť se Vám také může stát, že Vám kupní cena nebude zaplacena. Cena za advokátní úschovu je v porovnání s výši škody, která Vám hrozí zcela zanedbatelná.

Předmět prodeje

předměstský dům

Musíte mít na paměti, že je vždy důležité mít napsané v kupní smlouvě vše, co je předmětem převodu, tedy jinými slovy to, co se prodává.

Sankce ve smlouvě

Euro Bill

Pozor na prohlášení, která činíte a zejména na sankce, které si ve smlouvě sjednáváte.

Právní servis

Soudní stůl

Kvalitní právní servis je základ úspěšného prodeje. Cena za právní servis při prodeji nemovitostí za sepis kupní smlouvy a advokátní úschovy se pohybuje od 9 990 Kč výše. Pokud prodáváte nemovitost přes realitní kancelář, můžete se dohodnout, že si právní servis realizujete sami. V případě, že využijete právní servis realitní kanceláře, doporučuji kontrolu nezávislým advokátem.  

bottom of page